Hoppa till innehåll

Cozy room w breakfast. 30m to CBD 友好的房间与澳大利亚人

Användarprofil för Elise
Elise

Cozy room w breakfast. 30m to CBD 友好的房间与澳大利亚人

Eget rum i lägenhet
4 gäster1 sovrum1 säng1.5 delade badrum
4 gäster
1 sovrum
1 säng
1.5 delade badrum
Självständig incheckning
Checka in dig själv via ett låst nyckelskåp.
Bra läge
91 % av de senaste gästerna gav platsen fem stjärnor.
Elise är en Superhost.
Superhost är erfarna värdar med bra omdömen som ser till att gästerna får trevliga vistelser.

Our cute home is in a friendly, quiet area 5-10 minutes walk to Box Hill Central train station & shopping centre, the 109 tram & the Station Street Asian food hub. 30 minutes to Melbourne CBD on the train, passing the MCG and Rod Laver arena on the way.

Breakfast, milk, coffee, tea & milo provided.

Bekvämligheter

Gratis parkering inkluderad
Wifi
Frukost
Kök
Ej tillgänglig: Kolmonoxid-detektor
Värden har inte rapporterat att det finns en kolmonoxid-detektor i fastigheten.

Sovarrangemang

Sovrum 1
1 dubbelsäng,1 luftmadrass,1 golvmadrass

Tillgänglighet

Omdömen

11 omdömen
Exakthet
5,0
Kommunikation
5,0
Incheckning
5,0
Värde
5,0
Läge
4,9
Renlighet
4,7
Användarprofil för 子芸
子芸
september 2019
房間掛滿兩夫妻的甜蜜照片,可以感受到房子的溫馨感。 Elise 和Will 非常熱情以及好相處,也很願意讓我們寄放包裹、幫我們解決問題。房間內還準備了衛生紙、乾洗手甚至雨傘,我真的覺得十分貼心!
Användarprofil för Susan
Susan
september 2019
Clean and cozy room...Delightful hosts :) Stay is conveniently located near public transport and loads of good eat outs. Will and Elise were so helpful and great company. Loved the thoughtful 'goodie drawer'!
Användarprofil för Semei
Semei
augusti 2019
The unit is conveniently located at a well established sub-bub close to the CBD and the hosts, Elise & Will, are cool (great)!
Användarprofil för Elise
Svar från Elise:
Thank you for your review Semei.
augusti 2019
Användarprofil för Larry
Larry
augusti 2019
Have a look at how many times I stayed in Will and Elise's home, then you will understand how much I recommend this beautiful home. As a busy businessman, nothing is better than the pre-heated bed and the clean water and small candy on the bedside table ready for you at the end…
Användarprofil för Elise
Svar från Elise:
Thank you so much for your kind review, Larry. Come back any time!
augusti 2019
Användarprofil för Kristin
Kristin
augusti 2019
Elise and Will went above and beyond to make my stay a warm and comfortable one. The room is cosy and I slept right through the night without any issues. Will and Elise were respectful of my space and flexible with check-in times (they even rushed home from work to help me on my…
Användarprofil för Elise
Svar från Elise:
Thank you so much for your kind review Kristen. Come back anytime. Elise & Will.
augusti 2019
Användarprofil för Zila
Zila
juli 2019
Elise and Will are very friendly people who are so hospitable I forget that they are first and foremost my hosts and not my just friends lol. Was a bit surprised the bathroom was shared with them but that wasn’t much of a problem, as they are very accommodating to my needs…
Användarprofil för Elise
Svar från Elise:
Thanks Zila. Was lovely to have you.
juli 2019
Användarprofil för Samuel
Samuel
juli 2019
Great place, Will is very friendly and hospitable. Listing is accurate for 3 beds in one room, cramped but that’s what is listed. Bathroom and kitchen are good, solid amenities.
Användarprofil för Elise
Svar från Elise:
Thanks Samuel.
juli 2019

Elise är din värd

Melbourne, AustralienMedlem sedan november 2015
Användarprofil för Elise
11 omdömen
Verifierad
Elise är en SuperhostSuperhosts är erfarna, högt värderade värdar som gör det lilla extra för att ge gäster en bra vistelse.
Hi, I'm Elise. I am married to Will and we currently live in Melbourne, Australia. He works in aid and development and I am a high school teacher and a photographer. I love History and learning all about our world. We both love travelling and meeting new people.
Umgänge med gäster
Both Will and I work, however we reply quickly via the AirBnB messaging app and are happy to offer you suggestions of things to do in the area, good places to eat and where you can do your grocery shopping. If you would love company on your ventures out, we would love to…
Språk: English
Svarsfrekvens: 100%
Svarstid: inom en timme
Kommunicera alltid genom AirbnbFör att skydda din betalning bör du aldrig föra över pengar eller kommunicera utanför Airbnbs webbplats eller app.
Om detta ställe
När du bor i ett Airbnb-boende vistas du hos någon.
Här bor Elise.
Elise
Will hjälper värden.
Will

Grannskapet

Saker att tänka på

Incheckning: Flexibel
Utcheckning: 09:00
Självständig incheckning med låst nyckelskåp
Incheckning
Flexibel
Utcheckning
09:00

Husregler

  • Inte lämpligt för spädbarn (under 2 år)
  • Ingen rökning
  • Inga husdjur
  • Inga partyn eller tillställningar

Avbokningar